
- Dette arrangement har allerede funnet sted.
Unghundkurs- Haugesund- FULLT
5. januar 2022 @ 17:30 – 18:30

Har du en tenåring i hus? Dette kurset passer for hunder over 6 mnd, eller som har gått valpekurs tidligere. Målet for kurset er å videreutvikle øvelsene fra valpekurset og videreføre denne treningen. Vi ønsker at hunden skal utvikle seg i riktig retning, og vil hjelpe deg på veien til en harmonisk hund.
Gjennom kurset legges det vekt på hvordan du skal belønne og motivere hunden best mulig. Du vil lærer å trene de viktigste hverdagsferdighetene som en god familiehund trenger. Vi bygger videre der din hund har kommet i treningen, og tar tak i nye utfordringer tilpasset hver enkel ekvipasje.
På dette kurset legger vi legger stor vekt på passeringstrening, gå fint i bånd og bli øvelser.
Vi tar for oss øvelsene:
- Lek- og belønningsteknikker
- Sitt og dekk med forstyrrelser
- Passering av andre hunder og mennesker
- Gå fint i bånd
- Ro-trening
- Innkalling
Dette kurset passer for unghunden som har deltatt på valpekurs. Kurset er åpent for familiemedlemmer som bor med hunden. Du betaler kun for hunden.
Kursdatoer:
- Onsdag 05. januar kl 19.30 – Teori på Scandic Maritim
- Mandag 10. januar kl 17.30
- Mandag 17. januar kl 17.30
- Mandag 24. januar kl 17.30
- Mandag 31. januar kl 17.30
- Mandag 07. februar kl 17.30
Informasjon
Avdeling: | Haugesund | |
Kurs: | Unghundkurs | |
Instruktør: | Kari Bødtker | |
Sted: | Torvastad* | |
Oppstart: | 05. januar | |
Tidspunkt: | 17.30-18.30** | |
Pris: | 1950 kr |
*For å generalisere øvelsene varierer vi treningsområdene på dette kurset. Første oppmøte er på Torvastad. Resten av kurskveldene er på fastlandskarmøy og Haugesund.
**Ved mange påmeldinger deler vi kurset opp i to etter alder på valpene. Gruppe 1: 17.30- ca 18.30. Gruppe 2: 19.00- ca 20.00.
Har du spørsmål? Ta kontakt:
Marthe Sjølyst
Telefon: 934 56 557
E-post: marthe@nordog.no